Baigiasi galiojimas lenkiškų elektroninių parašų (Profil Zaufany)

Lenkiškas elektroninis parašas (Profil Zaufany) normaliai galioja 3 metus. COVID-19 pandemijos metu buvo priimti specialieji įstatymai, pagal kuriuos visų parašų, kurie baigėsi specialiųjų įstatymų galiojimo metu buvo automatiškai pratęsti.

Pandemijos metu automatiškai pratęstas elektroninis parašas galios iki spalio pabaigos

Jeigu jūsų parašas buvo automatiškai pratęstas aukščiau minėtu būdu, jo galiojimas pasibaigs 2023 m. spalio 31 d. Dabar parašą reikia prasitęsti savarankiškai. Elektroninio parašo tiekėjas informuoja parašo vartotojus apie parašo pasibaigimą SMS žinute. Galbūt gavote tokią žinutę iš PZePUAP:

Jeigu negavote SMS žinutės – patikrinkite ar jūsų parašas nėra sujungtas su lenkišku telefono numeriu. Jeigu taip, tada patikrinkite ar lenkiškas numeris dar galioja (nebuvo užblokuotas dėl pvz. nepapildymo). Tai gali būti priežastis kodėl negavote žinutės.

Kaip pratęsti elektroninio parašo Profil Zaufany galiojimą

1. Eikite į https://pz.gov.pl/pz/index. Spauskite „Zaloguj się” (Prisijungti).

2. Prisijunkite prie savo elektroninio parašo įrašydami prisijungimo duomenis:

  • „Nazwa użytkownika lub adres e-mail” – prisijungimo vardą arba el. pašto adresą,
  • „Hasło” – slaptažodį,
  • „Zaloguj się” – Prisijungti.

3. Į susietą su el. parašu telefono numerį turėtų ateiti SMS žinutė su kodu, tą kodą perrašykite į langelį („Wpisz kod“ – Įrašyti kodą) ir spauskite „Potwierdź“ (Patvirtinti). Jeigu negaunate žinutės – patikrinkite ar jūsų telefono numeris nebuvo užblokuotas (ypač jeigu turite iš anksto apmokamą (prepaid) lenkišką numerį. Jeigu numeris užblokuotas – deja reiks daryti parašą iš naujo – atnaujinti čia aprašytu būdu nebus įmanoma.

4. Spauskite „Szczegóły profilu“ (Informacija apie parašą).

5. Spauskite „Przedłuż ważność lub zmień dane“ (Prailginti galiojimą arba pakeisti duomenis).

6. Spauskite „Dalej“ (Toliau).

7. Į langelį „Powtórz adres e-mail” (Pakartoti el. pašto adresą) perrašykite el. pašto adresą ir spauskite „Potwierdź dane“ (Patvirtinti duomenis).

8. Į susietą su el. parašu el. paštą turėtų ateiti laiškas su kodu, tą kodą perrašykite į langelį ir spauskite „Potwierdź e-mail“ (Patvirtinti el. paštą).

9. Į susietą telefono numerį turėtų ateiti SMS žinutė su kodu, tą kodą perrašykite į langelį ir spauskite „Dalej“ (Toliau).

10. Jūsų elektroninis parašas prailgintas. Žaliame langelyje pasirodys informacija su el. parašo galiojimo data.

Total
0
Shares
Creative Commons licencija

Jei nenurodyta kitaip - Savesta.eu tekstai platinami pagal CC BY-NC-ND 3.0 licenciją (PL, LT). Platinamas turinys negali būti vertinamas kaip profesionali teisinė išvada ar konsultacija.