Transporto įmonės steigimas Lenkijoje

Įmonės su Bendrijos transporto licencija steigimas.

Sp. z o.o. - su Bendrijos transporto licencija


Svarbiausia informacija apie transporto veiklą Lenkijoje

Transporto paslaugos yra viena pagrindinių veiklų Lenkijoje. Lenkijos transporto įmonės turi kartu virš 3 mln krovininių automobilių ir 296,2 tūkst. vilkikų (GUS, 2014). Pagal visą transporto apyvartą (kiekis x kilometrai), Lenkija užima 2 vietą Europos Sąjungoje (14,6% visų pervežimų). Lenkija užima 1 vietą pagal tarptautiniu transportu pervežtą tonažą Europos Sąjungoje (2 – Vokietija, 3 – Ispanija) – Lenkijos vežėjai pervežė net 25% visų tarptautinių krovinių ES (GUS, 2014). Iki 2014 metų Lenkijoje buvo išduotos 28 227 tarptautinio transporto licencijos (kitaip vadinamos Bendrijos licencijomis).Pagrindinės išlaidos:

Privalomasis vilkiko draudimas (PZU) Nuo 1000 EUR / metus
Privalomasis vilkiko draudimas + KASKO (PZU) Nuo 1700 EUR / metus
Vilkiko techninė apžiūra Lenkijoje 34 EUR
Vilkiko įregistravimas Lenkijoje (reg. liudijimas, numeriai, vertimai) Apie 120 EUR
Vežėjo pajegumo garantija (finansinio pajėgumo įrodymas) Nuo 35 EUR / mašina / metus
Tapimas TIR sistemos nariu Kaina susitarimui
Bendrijos licencija vežti krovinius (įmonei, 5 metams) 4000 PLN (950 EUR)
Licencija vienam sunkvežimiui (vienas licencijos išrašas, 5 metams) 440 PLN (105 EUR)
Valstybinė licencija vežti krovinius, leidimas tapti vežėju (įmonei, neribotam laikui) 1000 PLN (240 EUR)

Draudimo, registravimo, licencijos išdavimo kainos neapmokestinamos PVM.

Kitos kainos paduodamos be PVM (23 %).

Vilkikų draudimo kainos pagal PZU Polska įkainius.

Kiek galima sutaupyti perkeliant transporto įmonę į Lenkiją?Tarptautinės krovinių vežimo licencijos išdavimas

Turint savo įmonę Lenkijoje (daugiau apie įmonės steigimą Lenkijoje rasite čia) tarptautinės krovinių vežimo licencijos gavimo procesas nurodytas žemiau.

Pirmas svarbiausias reikalas tai nors vieno vilkiko įregistravimas Lenkijoje, nes licencija be įregistruoto įmonės vardu vilkiko negali būti išduota. Vilkikas neprivalo būti įmonės nuosavybė, gali būti pvz. nuomotas iš kitos įmonės, kuri registruota bet kokioje kitoje ES šalyje ar lizinguotas. Prieš registruojant privaloma paruošti tarp įmonių sutartį atitinkančia Lenkijos įstatymus taip, kad registruojant nekiltų nereikalingų problemų. Turint visus dokumentus sunkvežimis įregistruojamas tą pačią dieną. Registruoti gali asmuo nesantis įmonės valdyboje, pagal specialų įgaliojimą (jo kaina 17 zlotų – 4 eurai).

Toliau privalomas yra įmonės finansinio pajėgumo įrodymas. Galima tai įrodyti siunčiant įmonės finansinę ataskaitą ar bankinę garantiją, bet paprasčiausias, tikriausias ir greičiausias variantas tai specialus draudimas. Tokio draudimo-garantijos kaina prasideda nuo apie 35 eurų už vieną vilkiką. Draudimo garantinė suma turi būti ne mažesnė nei 9000 eurų už pirmą vilkiką +5000 eurų už kiekvieną sekantį vilkiką.

Privaloma taip pat paruošti asmens, atsakingo įmonėje už transportą, kompetencijų sertifikato kopiją ir prisiekusiojo vertėjo vertimą i Lenkų kalbą. Vienas asmuo gali būti atsakingas už daugiausiai 50 mašinų, maksimaliai 4 įmonėse.

Taip pat kiekvienas įmonės valdybos narys bei asmuo pateikiantis kompetencijų sertifikatą privalo pateikti Lenkijoje išduotą patvirtinimą jog nebuvo baustas (neteistumo pažymą).

Turint šiuos dokumentus belieka tik sumokėti už licencijos išdavimą, bei užpildyti visas reikalingas formas, jas pasirašyti ir išsiųsti į GITD (kelių transporto inspekcija).

Patariame asmeniškai pateikti dokumentus į GITD ofisą Varšuvoje, tada licencijos išdavimas yra greičiausias – užima realiai apie 2 savaites. Pagal teisę licencijos išdavimas gali trukti ir iki 1 mėnesio, o sunkiausiais atvejais iki 3 mėnesių, bet jei iškart pateikiami visi reikalingi dokumentai, su visa informacija ir be klaidų, toks procedūros prailginimas netaikomas.